Zapojte se s námi do projektu Život dětem

Mgr. Alena Bohačíková

• Mgr. Alena Bohačíková

Projekt Život dětem si na naší škole našel již pevné místo.

Každým rokem pomáhají žáci naší školy dětem znevýhodněným nejrůznějšími nemocemi.

Letos vybrané finanční prostředky pomohou malému Adámkovi, chlapečkovi, který se narodil s rozsáhlou cévní malformací mozku. Po následných operacích krátce po narození došlo na masívní krvácení do mozku, které způsobilo epilepsii a poškození jeho velké části. Oproti svým vrstevníkům je kvůli tomu opožděný ve vývoji. Chodit začal ve 3 letech, levá nožička mu roste pomaleji, je o 1,5 cm kratší. Při chůzi kulhá. Aby se levá noha posílila a fungovala správně, potřebuje pravidelné speciální rehabilitace, které jsou finančně velmi nákladné. Výsledky se dostavují, po těchto rehabilitacích se vždy stav Adámka zlepšuje. Opožděná je také řeč, která se velmi pomalu rozvíjí. Proto potřebuje také pravidelné intenzivní logopedické terapie.

Přispět Adámkovi můžete zakoupením magnetky, propisky či světýlka v hodnotě 30 Kč. Dále jsou k zakoupení malé hlavolamy za 40 Kč. Veškeré předměty najdete od 1. listopadu do 30. listopadu u žáků 8. A, kteří se i letos s radostí zhostí úkolu prodejců.